Naudingi straipsniai

Čia rasite naudingos informacijos advokatų, teismų sprendimų ir kitomis temomis.

Užsukite į svetainę dažiau ir gaukite vertingas naujienas pirmieji

Atimto vairuotojo pažymėjimo susigrąžinimas anksčiau nustatyto termino

Klausimas: Už vairavimą esant neblaiviam, teismo nutarimu man buvo atimta teisė vairuoti transporto priemones vieneriems metams. Ar yra galimybė susigrąžinti vairuotojo pažymėjimą anksčiau nustatyto termino?

Specialistų komentaras:

Pagal Lietuvos Respublikos Administracinių teisės pažeidimų kodekso 329 str., asmuo, kuriam atimta teisė vairuoti transporto priemonę, teisės atėmimo laikotarpiu nepadaręs teisės pažeidimo, praėjus ne mažiau kaip pusei paskirtojo laiko, teismui gali pateikti prašymą dėl specialiosios teisės atėmimo termino sutrumpinimo. Kadangi teisė vairuoti transporto priemones Jums buvo atimta už tai, kad teisės pažeidimą padarėte būdamas neblaivus, prieš kreipdamasis į Teismą privalote išklausyti 4 akademinių valandų privalomojo mokymo apie alkoholio žalą žmogaus sveikatai mokymo programą ir kartu su prašymu pateikti tai patvirtinančią pažymą.
Teismas, nustatęs minėtame straipsnyje numatytas formaliąsias sąlygas, įvertinęs pažeidimo pobūdį, pažeidėjo asmenybę bei elgesį, gali sutrumpinti specialiosios teisės atėmimo terminą.