Naudingi straipsniai

Čia rasite naudingos informacijos advokatų, teismų sprendimų ir kitomis temomis.

Užsukite į svetainę dažiau ir gaukite vertingas naujienas pirmieji

Apmokėjimas už nepanaudotas atostogas susiradus naują darbą

Klausimas: Išėjusi atostogų radau kitą darbą, tad į senąjį nebegrįšiu. Turiu penkias savaites nepanaudotų atostogų, tačiau darbdavys tvirtina man nemokėsiąs už jas. Ar jis teisus?

Specialistų komentaras:

Darbo kodekso 177 straipsnyje nurodyta, kad jeigu dėl darbo santykių pabaigos darbuotojui negali būti suteikiamos kasmetinės atostogos arba jei darbuotojas jų nepageidauja, jam išmokama piniginė kompensacija. Pagal šio straipsnio 2 dalį piniginė kompensacija už nepanaudotas kasmetines papildomas atostogas išmokama nutraukiant darbo sutartį neatsižvelgiant į jos terminą, o kompensacijos dydis nustatomas pagal nepanaudotų kasmetinių atostogų, tenkančių tam darbo laikotarpiui, darbo dienų skaičių; jei darbuotojui kasmetinės papildomos atostogos nebuvo suteiktos daugiau kaip už vienerius darbo metus, kompensacija išmokama už visas nepanaudotas kasmetines atostogas. Taigi, šiuo atveju Jūsų darbdavys nėra teisus, jis privalo visiškai su Jumis atsiskaityti Jūsų atleidimo iš darbo dieną. Kai uždelsiama atsiskaityti, darbuotojui turi būti sumokėtas jo vidutinis darbo užmokestis už uždelsimo laiką.
Su vyru auginame tris vaikus, jauniausiajam nėra nei metų. Neseniai vyras neteko darbo, ir mes nebeturime galimybės sumokėti bankui mėnesinio paskolos, už kurią pirkome butą, įnašo. Klausimas, ar bankas turės teisę pasiimti butą, kuris yra trijų mažamečių vaikų vienintelė pastogė?
Sudarius būsto paskolos sutartį tarp vartotojo ir paskolos teikėjo susiklosto dvišaliai sutartiniai santykiai, todėl, jeigu viena sutarties šalis nori pakeisti tam tikras sutarties sąlygas, ji, visų pirma, turi kreiptis į kitą sutarties šalį. Taigi, visų pirma Jūs turite bendradarbiauti su banku. Nueikite pas savo finansų vadybininką banke ir aptarkite savo situaciją, galbūt atsižvelgiant į paskolos sutarties sąlygas, bankas jums padarys nuolaidų, atidės paskolos įmokų mokėjimą ir pan.